Masáž nohou
Masáž nohou

Speciální masáž nohou vás zbaví bolesti, námahy i pocitu těžkosti

Masáž končetin se často zanedbává, avšak by tomu tak být nemělo. Po celodenní práci si i nohy zaslouží stejnou péči, tak jako záda či oblast šíje. Pravidelnou masáží nohou předejdete unaveným a oteklým nohám.

Bolest nohou bývá způsobena nesprávným působením lymfatického systému, který má odvádět z těla škodlivé látky. Tyto látky, které se z těla neodvedou, se obvykle usadí a proudění lymfy omezují. Masáž dolních končetin je velice jemná a příjemná. Je dbáno na směr masáže, který je velmi důležitý. Provádí se od prstů nahoru ke kolenům. Tato masáž podporuje proudění lymfy, a tím tedy zabraňuje usazení škodlivých látek v těle.

Masáž je možné provádět, jak vsedě, tak i vleže, záleží pouze na Vás, jak je Vám masáž příjemná. Často se ale stává, že někteří zákazníci jsou na chodidlech lechtiví. V tomto případě se nemusíte obávat, použité oleje vše zjemní a masáž Vám bude příjemná.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
80%
relaxace
91%
náročné fyzicky
8%
náročné psychicky
15%
zábavnost
46%
radost
77%
zkušenosti
52%
pro dospělé
85%
pro seniory
71%
štěstí
80%
strach
10%
pro ženy
99%
pro muže
72%

Alžběta Vocásková
náročné fyzicky 8%
relaxace 100%
nadšení 80%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.